O nás

Naše mateřská škola byla vybudována v roce 1977    v prostorách bývalé základní školy v centru obce. Provoz zahájila 5.září téhož roku jako jednotřídní mateřská škola pro děti smíšeného věku zpravidla od tří do šesti let. Po zřízení nové třídy v přízemí budovy je škola od roku 2014 dvoutřídní mateřskou školou. Její provoz je celodenní s kapacitou 40 dětí. Zřizovatelem školy je obec Stračov.                                                                                                                                                                                                                                                                                                Od roku 2000 prošla škola i její zahrada postupnou modernizací. Škola získala nová sociální zařízení, opravenou kuchyň a jídelnu. Dostala nový nábytek, šatny, podlahové krytiny, osvětlení.  V roce 2015 bylo dokončeno zateplení budovy školy.  Od roku 2018 jsou na  zahradě nové herní prvky, pískoviště a zasíťované hřiště.